Методичне об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти

19 лютого 2020 року   на   базі  Чепоніської  ЗОШ  I-II ступенів  проведено виїзне районне методичне об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти з проблеми  «Школа для всіх і для кожного: впровадження інклюзивної освіти в умовах Нової української школи».

Присутні ознайомилися з організацією освітнього середовища в умовах Нової української школи у Чепоніській ЗОШ I – II ступенів, учителі початкових класів закладу підготували методичний кейс «Інклюзія – соціальна модель успішного суспільства та досвіду роботи», «Впровадження інклюзивної освіти в умовах Нової української школи».

Керівники методичних об’єднань вчителів початкових класів  закладів загальної середньої освіти Хотинського району, Хотинської та Рукшинської ОТГ відвідали  Комунальну медичну установу «Обласний спеціалізований дитячий будинок дитини» у м. Чернівці, який є комунальним закладом охорони здоров’я для медико-соціального захисту дітей –сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, а також: з органічним ураженням нервової системи та порушенням психіки;  з органічним ураженням нервової системи, в тому числі, з дитячим церебральним паралічем без порушення психіки; з порушенням функції опорно-рухового апарату та іншими вадами фізичного розвитку без порушення психіки; з порушенням слуху та мови; з порушенням мови; з порушенням зору (сліпі та слабозорі). Кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія Нової української школи – допомогти розкрити та розвинути таланти кожної дитини, в тому числі дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти. Одним з основних завдань Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки є розвиток мережі та забезпечення надання освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг (зокрема раннього втручання, інклюзивного навчання) на рівні територіальної громади з урахуванням потреб мешканців.

Старша медична сестра та психолог медичної установи «Обласний спеціалізований дитячий будинок дитини» познайомили присутніх з особливістю організації освітнього процесу в умовах реалізації основних засад інклюзивного навчання.

Учасники методичного об’єднання відвідали духовні святині Буковини.

Завантажити: Презентація інклюзивна освіта
Завантажено: 14, розмір: 13.1 MB, дата: 06 Бер. 2020
Завантажити: Школа
Завантажено: 18, розмір: 45.8 MB, дата: 06 Бер. 2020