img_20161111_100344_1День української писемності та мови в Клішковецькій гімназії

«Лунай, прекрасна наша мово!» – під таким гаслом пройшов День української писемності та мови в Клішковецькій гімназії.
Святковий настрій панував із самого ранку. Учні у вишитих сорочках гордо походжали коридорами гімназії. Але в той же час відчувалася й тривога, адже дехто з школярів вперше буде писати радіодиктант.
Ось і настав довгоочікуваний момент – в ефірі Першого каналу Українського радіо зазвучало привітання учасникам ХVІ Всеукраїнського радіодиктанту. Гімназисти усвідомили, що долучилися до важливої справи – підтримки та розвитку державної мови. Їм було цікаво почути те, що десь далеко, за тисячі кілометрів, на інших континентах, вчать і люблять нашу мову. Поряд із гімназистами за шкільні парти сіли їхні вчителі-наставники, які теж відчули себе учнями й отримали нагоду з’ясувати, чи добре знають українську мову. Затамувавши подих, усі чекали, коли почне читати диктант О. Авраменко, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка. Півгодини пролетіло, як одна хвилина. На перерві всі ділилися враженнями від написаного радіодиктанту.
На цьому свято не закінчилося. Дев’ятикласники підготували урочисту тематичну лінійку «Споконвіку було Слово». Вони розповіли про виникнення української писемності, її розвиток, згадали численні заборони нашої мови. Відчувався присмак гіркоти, адже впродовж віків українцям доводилося боротися за право на існування. А далі звучало поетичне слово – вірші О.Підсухи, О.Олеся, Лесі Українки, Д.Білоуса, Д.Павличка… Пісні про мову у виконанні Михайлюк Руслани, учениці 9 класу, налаштували гімназистів на позитивний настрій і ще раз переконали, що українська мова найкраща.
У цей день також відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Чимало гімназистів взяли участь у ньому, особливо старшокласники, які вивчають рідну мову як профільний предмет. Переможці конкурсу захищатимуть честь гімназії на ІІ етапі й доводитимуть, що «найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова».

img_20161109_110634