Методичне об’єднання «Дитинство»

 Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер.

Початкова школа – своєрідна перша нота шкільного життя.

Епоха, що настала, – епоха змін, інновацій, епоха інтелекту, – диктує свої умови життя, висуває нові вимоги до людини. Якісно нові зміни в суспільстві переконують, що найбільшою цінністю є неповторна людська особистість з її нахилами, вподобаннями, обдаруваннями. Час ставить перед освітою нове завдання: школа повинна займатися пошуком індивідуальності, адже так важливо виявити всіх, хто цікавиться знаннями з різних галузей науки і техніки, допомогти втілити в життя їхні плани й надії, якомога повніше розкрити свої здібності.

«Учитель повинен усе життя працювати над самовдосконаленням», – писав В.Сухомлинський. Відомо, що лише творчий учитель може сформувати творчу особистість. Тому головним завданням методичного об’єднання є розвиток у кожного вчителя того індивідуального стилю, який характеризує його професійну майстерність як складне соціально-педагогічне явище, що згідно Стандарту базової і повної середньої освіти визначається «… всією структурою особистості вчителя, є синтезом різноманітних його особистісних якостей, наукової освіченості, ідейної спрямованості, фахових знань, умінь і навичок».

Велика робота у Шиловецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться по патріотичному вихованню та краєзнавчій роботі. Підтвердженням цього 21 березня, у День поезії, на базі Шиловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, відбулося методичне об’єднання вчителів початкових класів на тему «Стежками рідного краю». Це була не просто зустріч однодумців, а плідна співпраця і обмін досвідом. Вчителі початкової школи підготували цікаву програму для запрошених. Розпочалася зустріч із знайомства зі школою – візитки, а далі був огляд історико-краєзнавчої експозиції, що діє у школі, незвична екскурсія залом бойової слави, який є пам’яттю про загиблих у Великій Вітчизняній війні, у Афганістані, пам’яттю про героїв Небесної сотні  та учасників АТО.

Після знайомства з школою вчителі початкових класів відкрили для себе літературну вітальню, побувавши у музеях О. Кобилянської, Ю. Федьковича, В.Івасюка міста Чернівці . Екскурсії музеями були змістовні і цікаві, але родзинкою методичного об’єднання стала зустріч з відомою буковинською поетесою О. Логіновою, яка радо зустріла вчителів у стінах музею В.Івасюка. Її вірші торкаються найпотаємніших струн душі – вони пробуджують спогади про радісне, щире, безтурботне дитинство, де все казкове,   райдужне і з пахощами бабусиних пиріжків, юність з ароматом підсніжників і спогадом про перше кохання, і про вічне – любов батьків до своїх дітей.  Цю зустріч організувала вчителька початкових класів Мельничук О.О.. Разом з поетесою та художницею Т.А. Полушиною вчителі плакали, сміялися і отримали багато позитивних емоцій від цієї зустрічі.

Н.В.Вирижинська – методист методкабінету Хотинської районної державної адміністрації подякувала вчителям шкільного методичного об’єднання «Дитинство» за гарно продумані і нестандартно проведені заходи по вивченню поезій на позакласних уроках по літературному читанню, знайомство з літературною творчістю молодих, сучасних поетів Буковини. Враження від побаченого залишаться надовго в пам’яті вчителів колег.

Раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості дає змогу віднаходити  нові шляхи до вершин педагогічної майстерності за умов здорового мікроклімату у колективі, що ґрунтується на взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого і вітати те, що вирізняє кожного з-поміж решти, – самобутню творчу індивідуальність.

Музей В. Івасюка

 

Музей О.Кобилянської

 

Музей Ю.Федьковича