Зустріч із учасниками АТО

     14 жовтня- великий і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське й національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій  нашого народу.

З нагоди Дня захисника України у Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася цікава та змістовна зустріч учнів 7, 8 та 11 класів із справжніми героями, прикладом для наслідування –  учасниками АТО:  молодшим сержантом Ригаловським Олегом,  солдатами Живко Тарасом та Кривов’язовим Денисом.

    Усі учасники зустрічі здійснили історичний екскурс у часи бойової козацької слави, до першовитоків української армії. Підняв усім настрій учень 6 класу Дубчак Богдан, який майстерно виконав пісню «Козаки». У ході зустрічі були й ліричні відступи , і перегляд уривків документальних фільмів. Особливо цікавим був відеосюжет про сучасну українську армію: зброю, техніку. Довелося пригадати й початок неоголошеної війни на Сході України, події того періоду.

    Чимало випускників Хотинської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 є учасниками АТО. Тому в школі реалізовано патріотичний проект «Випускники школи – учасники АТО».Учениці 9 класу – Каланча А. та Боднарюк  Д. представили його на зустрічі. Черней М., Живко Т., Ригаловський О., Єлаш В., Єлаш Х.,Рижак В., Гуцул В., Матвей Д. – ось ті герої, військову службу яких було досліджено в ході проекту. Завершили представлення проекту гаслом: «Слава Україні!». І почулося гучне масове, пройняте бойовим духом: «Героям слава!».

     А далі –  маса учнівських запитань до гостей  і відверті відповіді. Серед запитань були такі, що змушували замислитися. За чим Ви найбільше сумували у АТО? Які випадки на війні Вам запам’яталися найбільше? Чи зможе Україна дійсно протистояти Росії на випадок масового вторгнення?

   Були, звичайно, і особисті питання: яке Ви мали озброєння, бойову техніку? Це цікавило хлопців, а дівчаток цікавило те, як учасники АТО зв’язувалися з рідними.

   Із хвилюванням семикласники висловили подяку-побажання гостям, подарували квіти. А на пам’ять про захід – масова світлина із учасниками АТО, учнями та вчителями. Сподіваємося, що молоде покоління українців наслідуватиме героїчну славу захисників Батьківщини.

 Педагог-організатор Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Дудка Н. П.